Kambo

Legenda głosi, że dawno temu, głęboko w amazońskiej puszczy na pograniczu Brazylii i Peru Indianie z plemienia Kaxinawá zapadli na tajemniczą chorobę. Żadne znane uzdrowicielom substancje zdawały się nie pomagać. Szukając ratunku,  jeden z uzdrowicieli zwany Kampu w trakcie ceremonii Ayahuaski udał się do lasu, gdzie w samotności chciał doświadczyć wizji, która pomogłaby uratować plemię. Dzięki Świętej Medycynie Ayahuasca, objawiła mu się bogini lasu trzymająca w rękach zieloną żabę nadrzewną. To Ona nauczyła go zbierać lekarstwo z jej skóry i leczyć nią ludzi. Dzięki Świętej Medycynie dżungli, plemię Kaxinawá uniknęło zagłady. Uważa sie, że po śmierci Kampu, jego duch zamieszkał w żabie, gdzie kontynuował swoją misję ochrony zdrowia tych, którzy bronią lasu. Indianie od pokoleń korzystają z jego nauki  pozostając w dobrym zdrowiu.

„Cokolwiek Ciebie oczyszcza, jest to właściwy kierunek”
(Rumi)

Szczepionka Kambo” to nic innego, jak jad amazońskiej żaby drzewnej, Phyllomedusa Bicolor, która zamieszkuje górne rejony amazońskiej dżungli. Pozyskiwanie medycyny odbywa się bez żadnego uszczerbku na zdrowiu żabki. Wydzielina znana jest jako Kambo ale w niektórych plemionach nazywana jest Sapo, Kampu lub Vacina da Floresta (szczepionka z lasu). Chroni ona przed wirusami, malarią, ukąszeniami węży itp. oraz jest remedium na wszelkiego rodzaju negatywne energie i nieszczęście zwane przez Indian „panemą”.
Kambo jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków na świecie. Ma bardzo pozytywne działanie na wzmocnienie układu immunologicznego oraz oczyszczenie organizmu. Podnosi siły witalne poprzez oczyszczenie mózgu z metali ciężkich i toksyn.  Składnikami jadu żaby jest ok. 200 substancji. Zwierzęta, które próbują zjeść tego płaza, wymiotują lub giną pod wpływem trucizny. Żaby te wielokrotnie próbowano hodować w laboratoriach medycznych z kiepskim jednak skutkiem. Wykazano, że wydzieliny produkowane przez chwytnice żyjące w niewoli są pozbawione swoich właściwości, co potwierdza tezę prof. Całkosińskiego, iż substancje czynne żabki te pozyskują z odpowiedniej diety.  Profesor prowadził badania nad wydzielinami płazów i mięczaków i odkrył, że znalezione w nich nowe substancje biologicznie czynne, mogłyby mieć szerokie zastosowanie w medycynie, a w przyszłości zostać wykorzystane do produkcji leków na alzheimera, parkinsona, depresję, migrenę, zaburzenia krążenia, a nawet bezpłodność.
Skład wydzieliny badał również w 1980 roku włoski chemik i farmaceuta Vittorio Erspamer, odkrywca serotoniny i oktopaminy.

„To fantastyczny chemiczny koktajl z dużym potencjałem w medycynie!”
(Vittorio Erspamer)

Erspamer zauważył, że z całej gamy obecnych w wydzielinie peptydów, aż 7% oddziałuje na receptory w mózgu i wywołuje reakcje także w innych narządach, stymulują przysadkę mózgową i korę nadnerczy, poprawiając percepcję i wytrzymałość. W wydzielinie żabki Kambo odkryto też dziewięć związków o silnych właściwościach przeciwzapalnych.

healtytox-kambo-art-00

Na poziomie duchowym Kambo balansuje energie w organizmie oraz pomaga w uwolnieniu wypartych emocji, które już nam nie służą. Dodaje sił by przezwyciężyć trudności oraz klarowniej zobaczyć trudne życiowe sytuacje. Na poziomie mentalnym pozwala pokonać swoje lęki, blokady i ograniczenia. Daje możliwość przepracowania i pozbycia się blokad mentalnych, które hamują rozwój oraz poprawia łączność z Przewodnikami Duchowymi, sprawia także, że zmysły się wyostrzają i można spojrzeć na wszystko prawdziwiej, bez filtrów nałożonych przez Matrix.

Przygotowanie do ceremonii Kambo warto rozpocząć około dwóch tygodni wcześniej poprzez zdrową dietę i odstawienie szkodliwych substancji. W dniu poprzedzającym zabieg Kambo stosuje się dietę roślinną, a ostatni posiłek spożywa się 8-12 godzin przed ceremonią. Istotnym elementem przygotowania jest odpowiednie nasycenie organizmu wodą (trzeba jej wypić ok. 2 litry) bezpośrednio przed podaniem medycyny, a także korzystanie z niej w odpowiednich momentach podczas trwania zabiegu.

Rytuał, w którym przyjmujemy Kambo powinien zawsze odbywać się w towarzystwie osoby, która posiada odpowiednie przeszkolenie i umiejętności i będzie przez cały czas nadzorować procedurę. Prowadzący ceremonię najpierw okadza siebie oraz uczestnika białą szałwią lub dymem ze świętego drzewa Palo Santo, przy akompaniamencie muzyki, bębnów i innych szamańskich instrumentów, które wprowadzają w odpowiedni stan mentalny, jak również są bardzo pomocne w trakcie całego procesu. Następnie rozżażonym patyczkiem wypala się na skórze małe kropeczki, gdzie umieszczana jest wydzielina żabki rozcieńczona odrobiną wody. W momencie, kiedy Kambo zaczyna pracować, uczestnik odczuwa najczęściej nieprzyjemne dolegliwości. Uczucie rozpalonej głowy, podniesionego ciśnienia, nudności oraz możliwe są także następujące objawy: biegunka, drgawki, kilkusekundowe utraty przytomności, opuchlizna w rejonie szyi, twarzy i ust, pocenie się, odczucie przyśpieszonej akcji serca, krótkotrwałe bóle w miejscach gdzie następuję uzdrawianie. Każda osoba odczuwa swoja przygodę z Kambo w inny sposób i każdy zabieg różni się intensywnością oraz odczuciami. Po kilku minutach cała wypita przed zabiegiem woda zaczyna szukać drogi wyjścia i wraz z toksynami zostaje wydalona z organizmu podczas wymiotów, w tym czasie Kambo skanuje organizm i wędruję w miejsca, gdzie potrzebne jest uzdrowienie.

Każdej osobie przed pierwszym zabiegiem zostaje najpierw podany punkt testowy, który określa wrażliwość na substancje. Na tej podstawie zostaje dobrana odpowiednia ilość punktów. Kambo warto przyjąć co najmniej 3-krotnie w odpowiednich odstępach czasowych.
Cały proces trwa od 20 do 40 minut i jest  przeżyciem fizycznego jak również duchowego oczyszczenia. Po zakończeniu zabiegu na skórę w miejscach gdzie znajdowało się Kambo nakłada się sok z peruwiańskiego drzewa tzw. Smoczą Krew, który ma właściwości dezynfekujące i wspiera lepsze gojenie się ran.
Kambo nie jest polecane osobom poniżej 18 lat, kobietom w ciąży lub karmiącym piersią, natomiast w czasie menstruacji może  spowodować zwiększenie krwawienia przez 24-36 godzin, ponieważ zawiera silne środki rozszerzające naczynia krwionośne. Nie jest również wskazane dla osób uczulonych na jad owadów, osób z chorobami serca lub nadciśnieniem, jak również z chorobami psychicznymi. Osoby przyjmujące leki farmokologiczne muszą być każdorazowo konsultowane z osobą prowadzącą ceremonię. Ze względu na własne dobro, jest bardzo nie wskazane ukrywanie czegokolwiek przed osobą prowadzącą ceremonię.

7f7890_fb13518b66d84d98b9219dbd4753705dmv2

Kambo jest niezwykle pomocne również w przygotowaniu przed pracą z medycyną roślinną, taką jak np. Ayahusaca. Posiada bowiem świetnego ducha ochronnego, gdy wchodzi do potencjalnie ciężkich przestrzeni, które mogą wystąpić podczas ceremonii.
Wydzielina z żabki może być również narzędziem do zwiększenia fizycznej absorpcji Ayahuasci i przygotowania zarówno mentalnego, jak i emocjonalnego do tego doświadczenia. Gdy ofiarowuje się je razem, Kambo podaje się zwykle dzień przed ceremonią Ayahuasca lub kilka godzin przed nią. Czasami stosowane są dwie lub więcej sesje przed ceremonią, aby uzyskać najlepsze wyniki.
Ponieważ niektórzy ludzie nie doświadczają oczyszczenia, kiedy piją Ayahuascę, lub nie doświadczają tego aż do późniejszego etapu ceremonii, Kambo może znacznie zmienić to doświadczenie. Po pierwsze, oczyszczanie podczas ceremonii może być mniej intensywne, więc koncentracja na medycynie roślinnej będzie lepsza, ponadto może sprawić, że niższe dawki będą bardziej wydajne i doświadczenie fizycznych i psychicznych skutków Ayahuasci będzie prostsze. Może to pozwolić na większą kontrolę  i potencjalnie prowadzić do bezpieczniejszego, łatwiejszego do opanowania doświadczenia.
Co więcej, peptydy filomedusina i fillokinina – oba obecne w kambo – są silnymi rozszerzaczami naczyń krwionośnych. Gdy medycyna zaczyna krążyć w ciele, naczynia krwionośne rozszerzają się, umożliwiając peptydom łatwiejsze przekraczanie bariery krew-mózg. Naczynia krwionośne pozostaną rozszerzone, a przez krótki czas po sesji występuje zwiększone krążenie krwi. Jeśli połączyć to z Ayahuascą, aktywne składniki dotrą do mózgu szybciej i w większej ilości, zwiększając skuteczność substancji.

Aho ! 🐍